O Grojcu słów kilka
  • O Grojcu można by rzec: "wieś spokojna, szczęśliwa i urokliwa". Otoczona zewsząd stawami. W środku wioski malowniczy zabytkowy, drewniany kościółek w otoczeniu parkowej zieleni, a...więcej
Galerie
Ciekawostki

Prażone 04.09.2021

Po długiej przerwie związanej z pandemią korona wirusa , 120 grojeckich emerytów i zaproszonych gości , zgromadziło się w Sali Domu Ludowego na tradycyjnych "Prażonych".  Już od południa w piątek w kuchni ciężka praca krojenie , obieranie przygotowanie garnków. W sobotę znów praca wre już gotuje się barszczyk, pieczone są paszteciki , na ogniu ustawione trzy duże ganki prażonych Mieczysław , Karol i Stanisław pilnują ognia . Na stołach lądują placki upieczone przez członkinie z Poręby , chleb ze smalcem , ogórek kiszony . Do tego kufel piwa serwowany przez Tadzia. Ktoś kawkę ktoś herbatkę -  samoobsługa wszystko sprawnie i szybko. Do tańca przygrywa zespół ,,Clasic Band" w nowym składzie przy stołach niekończące się rozmowy. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Jak bawili się grojeccy wszystko pokazują zdjęcia.

foto i opis

Barbara Chowaniec 

Copyright © 2013 Projekt i program Interhead.pl
Użytkowniku, zgodnie z nowymi przepisami dotyczacymi posiadania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych, informujemy, iż wprowadzilismy nowa politykę prywatnosci oraz cookies. W celu pozostania na stronie prosimy o wyrażenie zgody na przechowywanie w swoim urzadzeniu plików cookies.